Obróbki blacharskie, opierzenia na dach

Jeżeli planujesz budowę lub remont dach, warto sprawdzić cennik obróbek blacharskich, opierzenia na dach.

Na każdym dachu znajduje się opierzenie wykonane różnego rodzaju blach. W zależności od pokrycia dachowego można zastosować wiele obróbek blacharskich, które zabezpieczają całość dachu przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Decydując się na materiał z jakiego wykonać obróbki blacharskie przedstawiam w cenniku do porównania. Warto przygotować się na wydatek wcześniej, rozważając z jakiej blachy wykonać opierzenie.

 

Cenni z dnia 26.04.2021

Pas nadrynnowy stal powlekana 2m = 1szt Cena 28zł za wymiar A=10cm; B=8cm
Pas nadrynnowy aluminium powlekane 2m = 1szt  Cena 47zł za wymiar A=10cm; B=8cm
Pas nadrynnowy stal nierdzewna 1sz = 2m Cena 60zł za wymiary A=10cm; B=8cm

 

Podstawą dla każdego pokrycia dachowego jest pas nadrynnowy, jest to element obróbek blacharskich niezbędny przy wykończeniu dachu. Prawidłowo zamontowany pod pokryciem dachu, wchodzi do rynny. Zabezpieczając tym samym budynek przed opadami deszczu, które mogą powodować zawilgocenie budynek. Pas nadrynnowy jest potocznie nazywany jako pas okapowy, fartuch okapowy. Po części fartuch okapowy jest stosowany samodzielnie jako właśnie okapnik, często występuje w takiej formie na balkonach.

Pas nadrynnowy ogólnie mówiąc zabezpiecza przed spływającą wodą z połaci dachu i odprowadza ją do rynny. Wyróżniamy głównie dwa pasy nadrynnowe na dachy jednospadowe i dwuspadowe (wielospadowe). Standardowym łączeniem tej obróbki blacharskiej jest na tzw. zakładkę, należy po zacięciu spodniej blachy nałożyć jedną na drugą. Dla osób, które nie miały doświadczenia z opierzeniem proponujemy łączniki do pasa nadrynnowego.

 

Cenny z dnia 10.05.2021 na wiatrownice:

wiatrownica pod papę lub gont stal powlekana sp31 2m=1szt  Cena 44,80zł za wymiary A=10cm, B=12
wiatrownica pod papę lub gont z aluminium sp31 2m=1szt Cena 66zł za wymiary A=10cm, B=12cm
wiatrownica pod papę lub gont sn31 ze stali nierdzewnej 2m=1szt Cena 72zł za wymiary A=10cm, B=12cm

 

Wiatrownica to element obróbek blacharskich umiejscowiona na skraju dachu. Przeważnie na nowych budynkach, łączy pokrycie dachowe z boczną, skrajną krokwią. W innych przypadkach zasłania pokrycie dachu bezpośrednio z budynkiem. Wiatrownica zabezpiecza skrajną część pokrycie dachu, przed powiewem  niekorzystnych wiatrów oraz przed opadami deszczu odprowadzając wodę do rynny.

W zależności od rodzaju pokrycia dachu wymieniamy trzy podstawowe rodzaje:

  1. Wiatrownica pod pokrycia ceramiczne, betonowe
  2. Wiatrownica pod pokrycia bitumiczne (papa, gont)
  3. Wiatrownica na blachodachówki, trapez
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl