Jaki pas nadrynnowy wybrać?

Jedno z podstawowych pytań podczas wykończenia dachu.

Jaki pas nadrynnowy wybrać?

W zależności od spadku dachu możemy wyróżnić dwa podstawowe pasy nadrynnowe pierwszy na dach skośny lub drugi na dach płaski. W zależności od spadku dachu taki dobieramy pas nadrynnowy. W przypadku, jeżeli sami nie będziecie umieć określić, co jest wam potrzebne. Można przy składaniu zamówieni opisać w Uwagach spadek dachu, ile wynosi stopni, a nasi pracownicy dopasują kąt gięcia blachy do spadku waszego dachu.

 

Prawidłowo zamontowany pas nadrynnowy chroni przed opadową wodą, odprowadzając ją zazwyczaj do rynny. Tym samy chroni elewację prze ewentualnymi zaciekami okapowej wody. Można również zamontować sam pas nadrynnowy służący jako okapnik, takie zastosowanie często spotyka się na balkonach. Ważne jest dopasowanie odpowiednich wymiarów pas nadrynnowego, co w naszym przypadku umożliwia nasz sklep CentrumBlacharskie.pl

 

Pozostaje jeszcze dobranie materiału/rodzaju blachy, z jakiej potrzebujemy wykonać pas nadrynnowy. Przez możliwość dopasowania do własnego gustu kolorów czy dobrania do istniejącej elewacji najpopularniejsza jest stal powlekana, posiadamy duży wybór 26 kolorów. Coraz większą popularność zdobywa aluminium powlekane dwu stronie, zapewnia to swoje wadze oraz właściwością. Blachy szlachetne typu stal nierdzewna, tytan cynk czy miedź. Można zastosować wszędzie ze względów na ich właściwości korozyjne. Zalecamy i tak konsultacje z wykonawcą, aby doradził jaki materiał dobrać przed montażem. Nieraz nie potrzebie można pchać się w koszta.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl