Obróbki blacharskie to system elementów wykonywanych z różnych materiałów, takich jak stal powlekana, aluminium powlekane, stal nierdzewna INOX, tytan-cynk oraz miedź. Stosowane są na dachach, murach, elewacjach i balkonach, gdzie pełnią funkcję ochronną i estetyczną. Dzięki wykonaniu na wymiar oraz produkcji w technologii CNC zapewniają precyzyjne dopasowanie i trwałość całego układu.
Warunki składania i realizacji zamówień zostały opisane w regulaminie zakupów.
Obróbki blacharskie na wymiar – producent systemowych rozwiązań
Obróbki blacharskie na wymiar to system elementów stosowanych w budownictwie. Wykonywane są z różnych rodzajów blach, takich jak aluminium powlekane, stal powlekana, INOX, tytan-cynk oraz miedź, dobieranych w zależności od zastosowania i warunków pracy.
Stosowane są na dachach, halach, murach, elewacjach i balkonach.
Elementy stosuje się w strefach okapu, przy kominach i attykach, w obróbce dachu oraz na ścianach i elewacjach, gdzie pełnią funkcję parapetów, lameli i innych elementów wykończeniowych. Odpowiadają za szczelność, ochronę przed wodą oraz estetyczne wykończenie detali.
Szybka realizacja – dostawa na terenie całej Polski
Koszyk
Lamele elewacyjne drewnopodobne | wymiar 2x2x2 | stalowe DP20
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
5
Opis
Lamele elewacyjne ze stali powlekanej w kolorach drewnopodobnych
Lamele elewacyjne ze stali powlekanej w kolorach drewnopodobnych to elementy wykończeniowe stosowane na elewacjach budynków oraz w strefach podcieni i zadaszeń. Rozwiązanie to łączy estetykę naturalnego drewna z trwałością blachy stalowej przeznaczonej do zastosowań zewnętrznych.
Powłoka drewnopodobna nawiązuje kolorystyką i strukturą do naturalnego drewna, dzięki czemu lamele mogą być stosowane jako dekoracyjne wykończenie fasady lub element porządkujący detale architektoniczne budynku.
Lamele elewacyjne pozwalają uzyskać uporządkowany układ pionowych lub poziomych linii na elewacji. Mogą być stosowane zarówno na całych powierzchniach fasad, jak i jako element akcentujący wybrane fragmenty budynku.

Zastosowanie lameli elewacyjnych
Lamele ze stali powlekanej znajdują zastosowanie w:
- elewacjach budynków mieszkalnych
- elewacjach budynków usługowych i komercyjnych
- podcieniach oraz zadaszeniach
- dekoracyjnych fragmentach fasad
- nowoczesnych realizacjach architektonicznych
Elementy mogą być montowane pionowo lub poziomo, w zależności od koncepcji elewacji oraz zastosowanego systemu montażowego.
Trwałość i użytkowanie
Zastosowanie stali powlekanej zapewnia odporność na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV oraz zmienne temperatury. Lamele elewacyjne nie wymagają impregnacji ani okresowego malowania, dzięki czemu zachowują estetyczny wygląd przez długi okres użytkowania.
Połączenie trwałości materiału z wykończeniem drewnopodobnym pozwala uzyskać efekt wizualny zbliżony do drewna, przy jednoczesnym zachowaniu właściwości technicznych charakterystycznych dla elementów metalowych.
Funkcja
- dekoracyjne wykończenie elewacji
- uporządkowanie detali architektonicznych
- możliwość tworzenia układów pionowych i poziomych
- trwałe wykończenie fasad budynków
- spójne dopasowanie do innych elementów elewacji
Zobacz wszystkie lamele elewacyjne
FAQ
Czy lamele drewnopodobne wykonane są z drewna?
Nie. Lamele wykonywane są z blachy stalowej powlekanej z powłoką imitującą strukturę drewna.
Czy lamele można stosować na zewnątrz budynku?
Tak. Materiał przeznaczony jest do zastosowań zewnętrznych i odporny na działanie warunków atmosferycznych.
Czy lamele wymagają konserwacji jak drewno?
Nie. Powłoka lakiernicza nie wymaga impregnacji ani malowania.
Dane techniczne
| Powłoka | Poliester |
| Kolory | Stal ocynkowana powlekana |
| Przy każdym produkcie znajduje się jednostka miary. | W przypadku mb wysyłka odbywa się w długości 200cm. |

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.