Obróbki blacharskie to system elementów wykonywanych z różnych materiałów, takich jak stal powlekana, aluminium powlekane, stal nierdzewna INOX, tytan-cynk oraz miedź. Stosowane są na dachach, murach, elewacjach i balkonach, gdzie pełnią funkcję ochronną i estetyczną. Dzięki wykonaniu na wymiar oraz produkcji w technologii CNC zapewniają precyzyjne dopasowanie i trwałość całego układu.
Warunki składania i realizacji zamówień zostały opisane w regulaminie zakupów.
Koszyk
Obróbki blacharskie na wymiar od producenta
Produkujemy obróbki blacharskie wykonywane na wymiar z blachy stalowej powlekanej, aluminium powlekanego, INOX, tytan-cynku oraz miedzi.
Skonfiguruj produkt online, wybierz wymiary, materiał i kolor, a my wykonamy element zgodnie z zamówieniem.
✓ Produkcja na wymiar ✓ Szybka realizacja ✓ Dostawa w całej Polsce
Listwa przypodłogowa - stal powlekana SP070
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
5
Opis
Listwa przypodłogowa przyścienna z blachy – systemowe wykończenie styku ściany i posadzki
Listwa przypodłogowa przyścienna to element wykończeniowy stosowany w miejscu styku podłogi ze ścianą. Pełni funkcję zabezpieczającą oraz estetyczną, osłaniając krawędź posadzki i dolną część ściany przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz zabrudzeniami. Jest to rozwiązanie wykorzystywane w obiektach przemysłowych, halach produkcyjnych oraz przestrzeniach technicznych, gdzie wymagana jest trwałość i łatwość utrzymania czystości.
Element może być stosowany przy wszystkich typach podłóg – betonowych, żywicznych oraz wykończonych innymi materiałami. Dzięki wykonaniu z blachy listwa stanowi trwałe i odporne rozwiązanie, dopasowane do intensywnej eksploatacji. Dodatkową funkcją jest możliwość prowadzenia przewodów instalacyjnych w przestrzeni pomiędzy ścianą a listwą, co pozwala uporządkować instalację bez ingerencji w strukturę ściany.
Specyfikacja
- Typ: listwa przypodłogowa przyścienna
- Materiał: blacha (stal powlekana / aluminium powlekane / INOX / tytan-cynk / miedź)
- Wykończenie: powłoka lakiernicza / naturalne wykończenie materiału
- Funkcja: zabezpieczenie styku ściany i podłogi, estetyczne wykończenie
- Element: obróbka wykończeniowa wnętrz i przestrzeni technicznych
- Właściwości: odporność na uszkodzenia mechaniczne, trwałość, łatwość utrzymania czystości
- Dodatkowa funkcja: możliwość prowadzenia przewodów instalacyjnych
Zastosowanie
Listwa przypodłogowa przyścienna znajduje zastosowanie jako:
- wykończenie styku ściany i podłogi w halach przemysłowych
- element zabezpieczający dolne partie ścian w budynkach technicznych
- listwa maskująca instalacje prowadzone przy posadzce
- wykończenie wnętrz o podwyższonych wymaganiach eksploatacyjnych
Produkt stosowany jest w obiektach przemysłowych, magazynowych oraz użytkowych, gdzie liczy się trwałość i funkcjonalność rozwiązania.
Informacje techniczne i montażowe
Listwa może być wykonana na wymiar, co pozwala dopasować jej długość oraz przekrój do konkretnej realizacji. Montaż odbywa się bezpośrednio do ściany przy użyciu standardowych elementów mocujących, z zachowaniem ciągłości i estetyki połączeń.
Dzięki odpowiedniemu profilowaniu listwa umożliwia zachowanie szczeliny dylatacyjnej oraz ukrycie przewodów instalacyjnych. W zależności od zastosowanego materiału należy uwzględnić jego charakterystykę pracy, szczególnie w przypadku zastosowań w zmiennych warunkach temperaturowych.
FAQ
Czy listwa przypodłogowa może maskować przewody?
Tak, konstrukcja listwy umożliwia prowadzenie przewodów instalacyjnych w przestrzeni pomiędzy ścianą a profilem, bez konieczności kucia ścian.
Czy listwa nadaje się do zastosowań przemysłowych?
Tak, listwa została zaprojektowana do pracy w obiektach o podwyższonej eksploatacji, takich jak hale produkcyjne i magazyny.
Dane techniczne
| Grubość | 0,5mm |
| Rodzaj blachy | Stal powlekana ocynkowana |
| Powłoka | Poliester połysk |
| Powłoka | Poliester MAT (chropowata, niejednolita) |
| Przy każdym produkcie znajduje się jednostka miary. | W przypadku mb wysyłka odbywa się w długości 200cm. |

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Rafał Wiedeński
Listwę kleiłem do ściany, klejem w tubkach. Montaż był prosty i sprawny.