Obróbki blacharskie to system elementów wykonywanych z różnych materiałów, takich jak stal powlekana, aluminium powlekane, stal nierdzewna INOX, tytan-cynk oraz miedź. Stosowane są na dachach, murach, elewacjach i balkonach, gdzie pełnią funkcję ochronną i estetyczną. Dzięki wykonaniu na wymiar oraz produkcji w technologii CNC zapewniają precyzyjne dopasowanie i trwałość całego układu.
Warunki składania i realizacji zamówień zostały opisane w regulaminie zakupów.
Obróbki blacharskie na wymiar – producent systemowych rozwiązań
Obróbki blacharskie na wymiar to system elementów stosowanych w budownictwie. Wykonywane są z różnych rodzajów blach, takich jak aluminium powlekane, stal powlekana, INOX, tytan-cynk oraz miedź, dobieranych w zależności od zastosowania i warunków pracy.
Stosowane są na dachach, halach, murach, elewacjach i balkonach.
Elementy stosuje się w strefach okapu, przy kominach i attykach, w obróbce dachu oraz na ścianach i elewacjach, gdzie pełnią funkcję parapetów, lameli i innych elementów wykończeniowych. Odpowiadają za szczelność, ochronę przed wodą oraz estetyczne wykończenie detali.
Szybka realizacja – dostawa na terenie całej Polski
Koszyk
Obróbka krokwi boczna z odgięciem - stal nierdzewna SN17
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
5
Opis
Obróbka boczna krokwi z dużym odgięciem ze stali nierdzewnej INOX
Obróbka boczna krokwi z dużym odgięciem ze stali nierdzewnej INOX to element stosowany w systemach obróbek dachów, przeznaczony do pełnego zabezpieczenia zewnętrznej krokwi oraz estetycznego domknięcia bocznej krawędzi połaci. Zwiększone odgięcie profilu pozwala skuteczniej osłonić belkę i ograniczyć bezpośredni kontakt drewna z wodą opadową.
Profil porządkuje linię okapu i stanowi trwałe wykończenie detalu konstrukcyjnego. Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej INOX konstrukcja zyskuje wieloletnią ochronę przed czynnikami atmosferycznymi.
Obróbka krokwi jako element opierzeń z blachy INOX
Obróbki boczne krokwi często łączy się z wiatrownicami dachowymi w celu zasłonięcia i zabezpieczenia całego boku krokwi. Takie rozwiązanie tworzy spójny system opierzeń z blachy INOX, który skutecznie chroni konstrukcję przed wiatrem oraz zawilgoceniem.
Stal nierdzewna INOX jest materiałem wysoce odpornym na korozję w porównaniu do innych blach, szczególnie w środowisku agresywnym oraz przy stałej ekspozycji na wilgoć. Dzięki zastosowaniu obróbki:
• ogranicza się bezpośredni kontakt drewna z wodą
• nie ma potrzeby okresowej impregnacji krokwi zewnętrznej
• zwiększa się trwałość elementów konstrukcyjnych
• uzyskuje się estetyczne domknięcie bocznej linii połaci
Dolne zawinięcie pełni dodatkowo funkcję maskownicy linii cięcia podbitki montowanej na krokwie, zapewniając techniczne i uporządkowane wykończenie.
Specyfikacja
Typ: obróbka boczna krokwi z dużym odgięciem
Materiał: stal nierdzewna INOX
Konstrukcja: profil z powiększonym odgięciem dolnym
Przeznaczenie: zabezpieczenie zewnętrznej krokwi
Funkcja: ochrona drewna i maskowanie linii podbitki
Zastosowanie techniczne: obróbki dachów, opierzenia z blachy, elementy wykonane z blachy
Najważniejsze cechy użytkowe
• rozszerzona ochrona bocznej powierzchni krokwi
• eliminacja konieczności cyklicznej impregnacji drewna
• możliwość łączenia z wiatrownicą dachową
• dolne zawinięcie maskujące linię podbitki
• wysoka odporność na korozję i środowisko agresywne
Zastosowanie
• dachy domów jednorodzinnych
• konstrukcje drewniane i altany
• zadaszenia i wiaty
• realizacje wymagające trwałego zabezpieczenia krokwi o większym przekroju
Informacje techniczne i montażowe
Obróbka montowana jest bezpośrednio na bocznej powierzchni krokwi, tworząc osłonę chroniącą drewno przed zawilgoceniem oraz działaniem promieniowania UV. W przypadku stosowania razem z wiatrownicą elementy należy dobrać wymiarowo, aby uzyskać pełne i szczelne domknięcie boku połaci.
Prawidłowo zamontowana obróbka ze stali nierdzewnej INOX zapewnia wieloletnią ochronę konstrukcji bez konieczności dodatkowych zabiegów konserwacyjnych.
FAQ
Czy większe odgięcie zwiększa skuteczność ochrony krokwi
Tak. Powiększone odgięcie lepiej osłania boczną powierzchnię belki i ogranicza bezpośredni kontakt drewna z wodą opadową.
Czy obróbkę można stosować razem z wiatrownicą
Tak. Element może być łączony z wiatrownicą dachową w celu uzyskania pełnego i szczelnego zabezpieczenia bocznej krawędzi połaci.
Dane techniczne
| Grubość | 0,5mm |
| Rodzaj blachy | Stal nierdzewna INOX |
| Przy każdym produkcie znajduje się jednostka miary. | W przypadku mb wysyłka odbywa się w długości 200cm. |

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.