Koszyk
Zaczep dolny do alu | do ukrytego systemu mocowania attyki USM | stal ocynkowana
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
5
Informacje o produkcie
Zaczep dolny (do alu), ukryty system mocowania attyki USM
Zaczep dolny wykonywany jest z blachy ocynkowanej i stanowi element montażowy stosowany w systemowych obróbkach attyk. Ma formę ceownika z przetłoczeniami (szerokość ok. 25 cm), co zapewnia odpowiednią sztywność oraz stabilne mocowanie do podłoża.
Element służy do trwałego zamocowania do podłoża (murku), tworząc bazę pod montaż attyki w systemie ukrytym. Rozwiązanie umożliwia montaż bez widocznych wkrętów na powierzchni zewnętrznej, co przekłada się na estetyczne i technicznie poprawne wykończenie krawędzi muru.
Zaczepy dolne są elementem opcjonalnym przy zakupie attyk i stanowią część systemowego rozwiązania montażowego. Ze względu na proces przetłoczenia produkt może wykazywać niewielkie skręcenie – jest to naturalne zjawisko technologiczne i nie wpływa na jego funkcję ani trwałość po montażu.
Jak zamawiać
- Dobierz te same wymiary zaczepu i attyki.
- Nie dodawaj luzu: zaczep jest fabrycznie pomniejszony, aby umożliwić prawidłowe wpięcie attyki.
Montaż
Pierwszym etapem jest rozmieszczenie i zamocowanie zaczepów dolnych do podłoża.
- Rozstaw: co 40–50 cm, zalecany również w miejscach łączenia odcinków attyki.
- Mocowanie: mechaniczne do podłoża (np. wkręty).
- Attykę nasuwa się i domyka na zaczepy – dzięki pomniejszonemu wymiarowi element swobodnie się wpina i stabilnie osadza.
Po zamontowaniu attyki uzyskuje się jednolitą powierzchnię bez widocznych elementów mocujących.
Dane techniczne
| Powłoka | Stal ocynkowana |
| Grubość | 1mm/0,7mm |
| Przy każdym produkcie znajduje się jednostka miary. | W przypadku mb wysyłka odbywa się w długości 200cm. |

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Publikujemy wyłącznie zweryfikowane opinie klientów, którzy kupili dany produkt w naszym sklepie.