Profil balkonowy okapowy AVZ to aluminiowy element systemowy wykonywany na wybraną długość, przeznaczony do estetycznego i trwałego wykończenia krawędzi balkonów oraz tarasów. Montowany z zachowaniem dylatacji około 0,5 cm i łączony łącznikami systemowymi nakładanymi od góry, zapewnia prawidłową pracę w zmiennych warunkach temperaturowych. Przystosowany do stosowania pod płytki, membrany EPDM, żywice, deski tarasowe oraz papę, najczęściej współpracuje z rynną, ale może pełnić również funkcję samodzielnego okapnika.
Obróbki blacharskie to system elementów wykonywanych z różnych materiałów, takich jak stal powlekana, aluminium powlekane, stal nierdzewna INOX, tytan-cynk oraz miedź. Stosowane są na dachach, murach, elewacjach i balkonach, gdzie pełnią funkcję ochronną i estetyczną. Dzięki wykonaniu na wymiar oraz produkcji w technologii CNC zapewniają precyzyjne dopasowanie i trwałość całego układu.
Warunki składania i realizacji zamówień zostały opisane w regulaminie zakupów.
Producent obróbek blacharskich na wymiar
Obróbki blacharskie to system elementów wykonywanych z różnych materiałów, takich jak aluminium powlekane, stal powlekana, INOX, tytan-cynk czy miedź, stosowanych na dachach, murach, elewacjach i balkonach. Elementy te pełnią funkcję ochronną i estetyczną, a dzięki wykonaniu na wymiar oraz produkcji w technologii CNC zapewniają precyzyjne dopasowanie i trwałość całego układu.
Powtarzalność dzięki technologii CNC – szybka realizacja – dostawa na terenie całej Polski
Koszyk
Łącznik do Profilu AVZ - aluminium AVZ
Dostępność:
duża ilość
Wysyłka w:
2- dni do wysyłki
Cena brutto:
10,50 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
Cena regularna:
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Cena netto:
8,54 zł
bez 23% VAT i kosztów dostawy
Cena regularna:
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
towar niedostępny
* - Pole wymagane
Ocena:
4.97
4.97
Producent:
CentrumBlacharskie.pl
Opis
Łącznik do profilu balkonowego AVZ z aluminium
Łącznik jest elementem systemowym przeznaczonym do łączenia prostych odcinków profilu balkonowego okapowego AVZ. Umożliwia estetyczne i technicznie poprawne wykonanie połączenia w linii prostej.
Element nachodzi na profile, maskując krawędzie cięcia oraz stabilizując strefę styku.

Zastosowanie i funkcja
Łącznik stosowany jest do:
– łączenia prostych odcinków profilu AVZ
– maskowania miejsca styku dwóch elementów
– utrzymania ciągłości systemu okapowego
Element:
• nakładany jest od góry na profile
• umożliwia zachowanie dylatacji pomiędzy odcinkami
• poprawia estetykę i szczelność połączenia
Nie jest elementem konstrukcyjnym – pełni funkcję systemową i wykończeniową.
Rola w systemie AVZ
Łącznik stanowi uzupełnienie systemu balkonowego AVZ.
Przeznaczony jest wyłącznie do łączenia prostych odcinków profilu okapowego. Narożniki, odbojniki oraz inne elementy systemowe nie wymagają stosowania łącznika.
Warunkiem prawidłowego dopasowania jest wybór takich samych wymiarów A i B jak w zamówionym profilu AVZ.
Materiał – aluminium
Łącznik wykonany z aluminium zapewnia:
• odporność na korozję
• stabilność wymiarową
• niską masę własną
• trwałość w warunkach zewnętrznych
Najważniejsze cechy
• przeznaczony do systemu balkonowego AVZ
• do łączenia prostych odcinków profilu
• montaż od góry
• wymagane zachowanie dylatacji
• dopasowanie wymiarowe A i B
Specyfikacja
Materiał: aluminium
Technologia wykonania: gięcie maszynowe
Wykończenie: zgodnie z wariantem systemowym
Zastosowanie: łączenie profili balkonowych AVZ
Przeznaczenie: maskowanie i stabilizacja połączenia
Odporność: odporność na warunki atmosferyczne
Element: systemowy łącznik profilu AVZ
Informacje techniczne i montażowe
Łącznik nakłada się od góry na profile okapowe AVZ, zachowując dylatację pomiędzy elementami.
Połączenie należy uszczelnić klejem do blach, taśmą butylową lub innym odpowiednim uszczelniaczem, aby zapewnić trwałość i szczelność systemu.
FAQ
Czy inne elementy systemu AVZ wymagają stosowania łącznika?
Nie. Łącznik służy wyłącznie do łączenia prostych odcinków profili okapowych AVZ.
Jak prawidłowo uszczelnić połączenie z łącznikiem?
Połączenie należy uszczelnić klejem do blach lub taśmą butylową, co zapewnia szczelność i trwałość styku.
Dane techniczne
| Grubość | 0,7mm |
| Powłoka | Poliester połysk |
| Rodzaj blachy | Aluminium 0,7mm powlekane obustronnie połysk |
| Grubość | 0,6mm MAT |
| Powłoka | MAT poliester (chropowata, niejednolita) |
| Rodzaj blachy | Aluminium 0,6mm MAT powlekane jednostronnie |
| Przy każdym produkcie znajduje się jednostka miary. | W przypadku mb wysyłka odbywa się w długości 200cm. |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Kraj wysyłki:
